Kodak mocno tanieje przez zwłokę w ICO

opublikowano: 31-01-2018, 21:09
aktualizacja: 31-01-2018, 21:11

Kodak ogłosił, że później przeprowadzi ofertę ICO, która da mu własną kryptowalutę. Rynek zareagował gwałtowną przeceną jego akcji.

Kurs Eastman Kodak spadał w środę nawet o 19 proc. po tym jak spółka poinformowała, że proces weryfikacji potencjalnych inwestorów zainteresowanych jego kryptowalutą KODAKCoin może potrwać nawet kilka tygodni.  Zainteresowanie udziałem w ICO zgłosiło ponad 40 tys. inwestorów.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Arian Hopkins, rzecznk Wenn Digital, partnera Kodaka w ICO przekonuje, że oferta przebiega zgodnie z planem. Eksperci z branży kryptowalut nie są zdziwieni zwłoką.

- Nie jest niespotykane, że jest pewien okres oczekiwania zanim tokeny zostaną w końcu stworzone – powiedział Daniel Hodd, partner w Digital Asset Investment Co.

Kodak na początku stycznia ogłosił zamiar stworzenia swojej kryptowaluty i wykorzystania technologii blockchain do zarządzania prawami do fotografii. Plan spółki spowodował ponad czterokrotny wzrost wartości jej akcji. Po początkowej euforii zaczęły dochodzić do głosu obawy o realizację planów spółki, do tego gwałtowny wzrost jej kursu przyciągnął graczy stosujących „krótą sprzedaż”, czyli zarabiających na spadku ceny akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu