Kogo szukają w finansach

PAWEŁ WIERZBICKI
opublikowano: 22-01-2013, 09:45

Rok 2013 r. w branży finansowej będzie czasem dalszej centralizacji funkcji finansowo-księgowych w tym rozwoju centrów usług wspólnych (SSC).

Poszukiwani będą, oprócz oczywiście absolwentów, doświadczeni specjaliści, eksperci oraz menedżerowie średniego szczebla z bardzo dobrą znajomość języków obcych, często więcej niż tylko angielskiego. Mogą oni liczyć na znalezienie satysfakcjonującej pracy za wyższe wynagrodzenie. Poszukiwane będą także osoby na stanowiska transition managerów i o kompetencjach głównych księgowych. Na tzw. tradycyjnym rynku ciekawe możliwości zmiany pracy mogą się pojawić dla dyrektorów finansowych pełniących rolę biznesowego partnera zarządu i dla doświadczonych kontrolerów biznesowych.

Niezależnie od stanowiska oprócz wiedzy merytorycznej konieczna będzie wiedza lub umiejętność rozumienia działalności operacyjnej spółki, bezpośrednia współpraca z działami sprzedaży, marketingu, zakupów itd. Na rynku rekrutuje się dziś — z jednej strony — świeżo upieczonych absolwentów, których uczy się od podstaw, ale mniej im się płaci, a z drugiej — doświadczonych menedżerów, liderów, którzy wniosą do firmy wartość dodaną. Obecny rok nie będzie dobry dla pracowników, którzy nie znają języków obcych. Stanowiska, na których nie wymaga się posługiwania się językiem obcym są poszukiwane przez wielu kandydatów, zatem konkurencja jest ogromna, a pensje niskie.

PAWEŁ WIERZBICKI

dyrektor zarządzający Michael Page

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAWEŁ WIERZBICKI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Kogo szukają w finansach