Kolej deweloperem

Agnieszka Zielińska
30-05-2006, 00:00

Już wkrótce na terenach należących do PKP powstaną wielorodzinne osiedla mieszkaniowe. PKP i PKO Inwestycje podpisały list intencyjny w tej sprawie.

Deklarację współpracy podpisali: Andrzej Wach, prezes PKP, oraz Jarosław Adwen, członek zarządu i dyrektor do spraw zarządzania nieruchomościami, w imieniu zaś PKO Inwestycje — Krzysztof Najgrodzki, wiceprezes, i Jacek Skrzyński, dyrektor do spraw inwestycyjnych PKO Inwestycje.

Kooperacja

W ramach umowy wykorzystane zostaną nieruchomości PKP i know-how PKO Inwestycje, a w szczególności doświadczenie w realizowaniu inwestycji. Obie firmy do realizacji projektów mieszkaniowych powołają spółki celowe, które zostaną właścicielami nieruchomości, na których prowadzone będą budowy. W najbliższym czasie przygotowana zostanie lista nieruchomości objętych wspólnymi działaniami. Pierwsze wielorodzinne kompleksy mieszkaniowe powstaną w Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu i Poznaniu.

PKO Inwestycje specjalizuje się w dużych projektach. Spółka należy do Grupy PKO Banku Polskiego. Inwestycje prowadzone przez PKO Inwestycje to m.in.: Marina Mokotów, Miasteczko Wilanów, Trzy Gracje w Sopocie, Neptun Park w Gdańsku Jelitkowie.

Potentat

PKP gospodarują nieruchomościami, na które składają się: 93 tys. działek o powierzchni 109 tys. ha oraz ponad 43 tys. budynków o powierzchni użytkowej 6 mln mkw. W ubiegłym roku PKP rozpoczęły rozmowy z samorządami o przekazaniu im małych dworców kolejowych, których jest w Polsce ponad 1500. W tym samym roku zainicjowały podpisanie umów z władzami największych miast o wspólnym zagospodarowaniu nieruchomości należących do kolei. Takie umowy podpisano w Gdyni, Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Kielcach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Zielińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Kolej deweloperem