Kolejarze szykują akcję protestacyjną

Maria Trepińska
11-12-2002, 00:00

TARNOWSKIE GÓRY. Międzyzakładowy Sztab Strajkowy PKP w Tarnowskich Górach chce w piątek od godziny 6.00 przeprowadzić akcję protestacyjną, polegającą na blokowaniu ruchu pociągów towarowych, a w skrajnym przypadku także osobowych.

Kolejarze domagają się m.in. większego dofinansowania regionalnych przewozów pasażerskich. W przyszłorocznym budżecie znalazło się 300 mln zł, zamiast oczekiwanych 800 mln zł. Protestują także przeciw likwidowaniu kolejnych linii i planowanym zwolnieniom, które w całej firmie mogą objąć nawet kilka tysięcy osób.

Ryszard Lach, przewodniczący Solidarności węzła PKP w Tarnowskich Górach, nie ujawnia, w których miejscowościach na Śląsku zostanie wstrzymany ruch towarowy. Wśród stacji, gdzie w pierwszej kolejności może dojść do blokad, wymienia się Bytom, Chorzów, Lubliniec.

— Jeśli nasze postulaty nie zostaną uwzględnione, wstrzymamy pociągi pasażerskie — mówi Ryszard Lach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maria Trepińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Kolejarze szykują akcję protestacyjną