Kolejka chętnych do budowy Hali 100-lecia KS Cracovia

AR
opublikowano: 27-11-2015, 11:25

Do przetargu na budowę nowej hali sportowej w Krakowie zgłosiło się sześć firm - informuje ratusz.

Obiekt dla niepełnosprawnych sportowców ma być otwarty do końca 2017 roku. Powstanie w centrum miasta przy ul. Focha i ma upamiętnić rocznicę powstania jednego z najstarszych polskich klubów sportowych. W nowej hali sportowej w przyszłości będą trenować m.in. paraolimpijczycy.

Jacek Majchrowski
Zobacz więcej

Jacek Majchrowski for. BIP miasta Kraków

Koszt przedsięwzięcia szacuje się na 30 mln zł. W sierpniu miasto pozyskało na ten cel 10-milionową dotację z Ministerstwa Sportu.

Będzie to, obok rozbudowy i modernizacji sieci tramwajowej oraz projektów dotyczących rewitalizacji dawnych terenów przemysłowych (Kraków-Nowa Huta Przyszłości), jedna z największych inwestycji miasta w 2016 r.

W projekcie przyszłorocznego lokalnego budżetu zarezerwowano na ten cel 11,8 mln zł, z czego prawie 2 mln zł pochodzi z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Kolejne środki będą przewidziane w budżecie na 2017 r.

Publiczne otwarcie ofert zgłoszonych w nieograniczonym przetargu miało miejsce w ubiegłym tygodniu (19.11). Zgłosiło się sześciu wykonawców: ALSTAL z  Inowrocławia,  Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych i Transportowych CECHINI z Krynicy-Zdrój, SKANSKA z Warszawy, Zakład Techniczno-Budowlany  POLBAU z  Opola, SKALSKI z Krakowa oraz Przedsiębiorstwo  Budownictwa  Przemysłowego CHEMOBUDOWA KRAKÓW.

Najtańsza oferta została wyceniona na 29,9 mln zł, najdroższa na - 48,4 zł brutto.

Przetarg ma zostać rozstrzygnięty na początku grudnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Kolejka chętnych do budowy Hali 100-lecia KS Cracovia