Kolejki linowe odciążą Rzym

DI, PAP
opublikowano: 13-05-2018, 22:00

Plany budowy tras kolejek linowych w zmagającej się z korkami ulicznymi i niewydajnym transportem włoskiej stolicy przedstawione zostały przed kilkoma laty, wywołując liczne kontrowersje i ironiczne komentarze.

Plany budowy tras kolejek linowych w zmagającej się z korkami ulicznymi i niewydajnym transportem włoskiej stolicy przedstawione zostały przed kilkoma laty, wywołując liczne kontrowersje i ironiczne komentarze. Wywodzące się z Ruchu Pięciu Gwiazd władze miejskie twierdzą jednak, że byłby to skuteczny sposób rozwiązania jednej z największych bolączek metropolii. Kolejki miałyby kursować w dzielnicach Casalotti i Magliana.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Virginia Raggi, burmistrz miasta, powiedziała, że mieszkańcy opowiedzieli się za trzecim połączeniem — w rejonie Monte Mario. „Na razie koncentrujemy się na kolejce w Casalotti, gdzie trwają badania” — wyjaśniła burmistrz. Informacje na ten temat podano w dniu, gdy na placu Weneckim wybuchł pożar w kolejnym autobusie komunikacji miejskiej. Pożary to skutek kursowania starych pojazdów — w tym roku wybuchło ich już 11.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Kolejki linowe odciążą Rzym