Kolejna mocna przecena w USA

opublikowano: 13-10-2014, 22:08

Znów nerwowo było na amerykańskich giełdach, które nowy tydzień zaczęły od Nastroje falowały, zaś inwestorzy nie mogli się zdecydować w którym kierunku mocniej pchnąć indeksy. Dopiero w ostatniej godzinie doszło do rozstrzygnięć i zdynamizowania przeceny indeksów. M.in. z powodu kolejnej przeceny ropy, która jest najtańsza od czterech lat.

Ostatecznie na finiszu sesji wskaźnik blue chipów spadał o 1,35 proc. Indeks szerokiego rynku S&P tracąc 1,65 proc. zszedł poniżej 200 dniowej średniej kroczącej i znalazł się najniżej od maja. Z kolei Nasdaq zniżkował o 1,46 proc.

Handlujący na rynku akcji dyskontowali ostatnie wypowiedzi przedstawicieli Rezerwy Federalnej i dane z chińskiej gospodarki. Stanley Fischer, wiceprezes Fed powiedział, że podwyżki stóp procentowych mogą być opóźnione przez sygnały słabnącego ożywienia. Z kolei Charles Evans, szef oddziału Fed z Chicago stwierdził, że Rezerwa powinna być niezwykle czuła na kwestie stóp.

Niespodzianką, w pozytywnym słowa znaczeniu okazały się dane o chinskicm handlu zagranicznym. Zarówno w przypadku eksportu, jak i importu dynamika wzrostu okazała się znacznie wyższa od oczekiwanej przez analityków.

Swój udział w podejmowanych przez inwestorów decyzjach ma też sezon raportów kwartalnych, otwarty w zeszłym tygodniu w gronie największych spółek tradycyjnie przez koncern aluminiowy Alcoa.

W tym tygodniu inwestorzy poznają m.in. rezultaty takich gigantów jak: JPMorgan Chase & Co., Citigroup Inc., BlackRock i Google. Jak prognozują analitycy, zyski spółek z indeksu S&P500 w trzecim kwartale prawdopodobnie wzrosły o 4,8 proc. zaś przychody o 4,2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Kolejna mocna przecena w USA