Kolejna odnoga TVN

ML
opublikowano: 11-07-2007, 00:00

Skoro Polsat przejął kanał biznesowy, to i TVN nie mógł być gorszy. Za sojusznika wziął sobie CNBC Europe.

Skoro Polsat przejął kanał biznesowy, to i TVN nie mógł być gorszy. Za sojusznika wziął sobie CNBC Europe.

Biznes to biznes. Stara maksyma znajdzie nowy wymiar w nowym kanale dla przedsiębiorców i menedżerów. TVN, polska giełdowa grupa medialna, podpisał umowę z CNBC Europe, ogólnoeuropejską telewizją biznesową, która dociera do ponad 100 mln gospodarstw domowych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Partnerzy uruchomią wspólny kanał informacyjny o tematyce finansowo-biznesowej pod nazwą TVN CNBC Biznes. Nowa telewizja ruszy na początku sezonu jesiennego, a już w momencie debiutu dotrze do 2-2,5 mln abonentów. Dyrektorem programowym TVN CNBC Biznes został Roman Młodkowski, obecny dyrektor działu serwisów biznesowych TVN.

Zarząd warszawskiej grupy nie ujawnia kwoty inwestycji. Mówi jedynie, że nie jest ona odczuwalna w skali grupy.

— Kanał będzie rentowny za dwa lata — zapewnia Piotr Walter, prezes TVN.

TVN CNBC Biznes będzie mieć stałych korespondentów w Londynie i Frankfurcie, a dziennikarze będą przygotowywali do CNBC Europe relacje z warszawskiej giełdy. Między Londynem a Warszawą ma zostać uruchomione łącze, pozwalające na wymianę zdjęć i programów między CNBC Europe a TVN CNBC Biznes.

— TVN CNBC Biznes będzie miał dostęp do infrastruktury CNBN na całym świecie, a także do centrów nadawczych CNBC zlokalizowanych na najważniejszych giełdach świata — mówi Piotr Walter.

Nowy kanał TVN będzie rywalizować z należącą do Polsatu TV Biznes.

Na zamknięciu wczorajszej sesji za jeden walor TVN płacono 23 zł, co oznacza spadek o 0,8 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ML

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu