Kolejna przecena w USA

opublikowano: 23-09-2015, 22:07

Podczas środowej sesji na amerykańskich giełdach przeważały podażowe nastroje. W efekcie przez większą część sesyjnego dnia indeksy notowały ujemne zmiany.

Ostatecznie na zamknięciu sesji wskaźnik blue chipów DJ IA tracił 0,31 proc. Z kolei indeks szerokiego rynku S&P500 spadał o 0,21 proc. a technologiczny Nasdaq zniżkował o 0,08 proc. Ten ostatni był najbliższy uzyskania dodatniego rezultaty, gdyż jeszcze na kilka minut przed końcem sesji znajdował się w zielonej strefie.

W kalendarium makro zabrakło ważnych odczytów. Jedynym istotnym był wskaźnik PMI dla przemysłu. Według wstępnego odczytu we wrześniu nie uległ on zmianie i utrzymał się na poziomie 53 pkt. 

Przecenie poddawało się większość z 10 głównych grupa branżowych wchodzących w skład indeksu S&P500. Jedynie zdrowotna, technologiczna i użyteczności publicznej wahały się wychodząc momentami na plus.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Kolejna przecena w USA