Kolejne firmy pojadą do Palo Alto

  • Marta Bellon
opublikowano: 09-11-2012, 00:00

Polsko-Amerykańska Rada Współpracy daje polskim przedsiębiorcom kolejną szansę na wyjazd do światowej stolicy innowacyjności.

Do 5 grudnia przedsiębiorcy, którzy myślą o zagranicznej ekspansji mogą zgłaszać się do drugiej edycji programu US-Poland Innovation Hub, adresowanego do właścicieli i zarządów innowacyjnych polskich firm z zagranicznymi aspiracjami.

Programem kieruje US-Polish Trade Council (Polsko-Amerykańska Rada Współpracy), która chce w ten sposób wesprzeć polskie firmy w debiucie na amerykańskim rynku. A wsparcie to polega na strategicznym doradztwie oraz pomocy w pozyskaniu partnerów oraz inwestorów.

W ramach programu kadra zarządzająca firm uczestniczy w pięciu sesjach treningowych, które dotyczą m.in. finansowania venture capital czy prawa patentowego. Przedsiębiorcy uczą się też prezentacji i negocjacji, biorą udział w spotkaniach przygotowujących do kontaktów z partnerami i inwestorami ze Stanów Zjednoczonych. Następnie jadą do Doliny Krzemowej, gdzie US-Polish Trade Council organizuje dla nich 2-3 tygodniowe roadshow, czyli spotkania z partnerami i inwestorami. Wyjazd dla uczestników drugiej edycji zaplanowany jest na kwiecień i maj przyszłego roku.

— Chcemy, aby nasz program pomagał polskim firmom w zdobywaniu światowych rynków. Aby to osiągnąć naszymprzedsiębiorcom potrzebna jest wiedza na temat zasad działania amerykańskiego i globalnego rynku. Ważne są m.in. bezpośrednie kontakty biznesowe czy umiejętna prezentacja własnych rozwiązań. W ramach naszego programu te i inne umiejętności będą przekazywać uczestnikom trenerzy z Doliny Krzemowej — mówi prof. Piotr Moncarz, wykładowca Uniwersytetu Stanforda, współtwórca programu.

Aby zgłosić się do US-Poland Innovation Hub należy do 5 grudnia przesłać wypełniony formularz aplikacyjny na adres mailowy: hubinfo@usptc.org. Organizatorzy udzielają bezpłatnych konsultacji dotyczących przygotowania aplikacji. Przedsiębiorcy mogą uzyskać refundację nawet do 80 proc. kosztów udziału w programie (te wynoszą w sumie 8 tys. USD) w ramach konkursu ogłoszonego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, będącego elementem inicjatywy Go Global.pl. Nabór wniosków trwa do 5 grudnia.

Sprawdź ten adresy: innovationhub.usptc.org

Hub w pigułce

Dla kogo?

Innowacyjnych firm, które planują zagraniczną ekspansję i chcą pozyskać inwestorów.

Co?

Sesje treningowe przygotowujące przedstawicieli firm do przyszłych kontaktów z amerykańskimi partnerami i inwestorami oraz wyjazd do Doliny Krzemowej, gdzie odbywają się takie spotkania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu