Kolejne innowacje w BGŻ BNP Paribas

opublikowano: 17-10-2018, 22:00

Bank zabezpieczy telefony komórkowe swoich pracowników. Skorzysta z rozwiązania izraelskiego start-upu.

BGŻ BNP Paribas z Przemysławem Gdańskim na czele i zgodnie ze strategią „Fast Forward” chce się dynamicznie digitalizować. Aby utrzymać szybkie tempo na drodze do cyfrowej transformacji, koncentruje się na współpracy z zewnętrznymi firmami — start-upami. Bank rusza z pilotażem platformy Adaptive Mobile Threat Defense Footprint firmy Kaymera Technologies, dzięki której zabezpieczy dane osobowe i biznesowe na urządzeniach mobilnych pracowników i partnerów biznesowych. Narzędzie zabezpiecza komunikację, monitoruje przesyłanie danych, wykrywając i unieszkodliwiając ataki na urządzenia mobilne, potencjalne zagrożenia, włamania do systemu, czy instalacje złośliwego oprogramowania.

BGŻ BNP Paribas
z Przemysławem Gdańskim na czele chce się digitalizować. Współpracuje z
zewnętrznymi firmami – start-upami.
Zobacz więcej

BGŻ BNP Paribas z Przemysławem Gdańskim na czele chce się digitalizować. Współpracuje z zewnętrznymi firmami – start-upami. Fot. Marek Wiśniewski

— Szukamy rozwiązań, które jeszcze bardziej zwiększą mobilność w naszej organizacji, ale jednocześnie będą zapewniać ochronę. Nawiązaliśmy współpracę z firmą Kaymera, innowatorem i liderem w dziedzinie bezpieczeństwa mobilnego, aby wdrożyć oferowane przez nią rozwiązania wśród wybranej grupy pracowników — mówi Krzysztof Słotwiński, dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa i Zapewnienia Ciągłości Działania w Banku BGŻ BNP Paribas.

Dlaczego bank postawił na rozwiązanie izraelskich specjalistów od cybebezpieczeństwa?

— W ostatnim roku przeanalizowaliśmy miliony aplikacji, sieci połączeń internetowych i telefonii komórkowej, śledziliśmy niepokojące aktywności na urządzeniach oraz anomalie w modelach postępowania — mówi Avi Rosen, prezes i współzałożyciel Kaymera Technologies.

Do tej pory BGŻ BNP Paribas zaufał takim fintechom jak Vintom, NuDelta i Autenti.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy