Kolejne miliony dla twórców gier

opublikowano: 03-10-2019, 22:00

Już w listopadzie ruszy czwarty konkurs GameInn na wsparcie dla producentów gier z budżetem 100 mln zł.

Do tej pory w trzech konkursach GameInn Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przydzieliło firmom z polskiej branży gier ponad 300 mln zł. Budżet czwartego konkursu będzie na poziomie 100 mln zł, co oznacza, że po jego rozstrzygnięciu łączne wsparcie dla branży od 2016 r. przekroczy 400 mln zł.

Ogłoszenie czwartego konkursu zaplanowane jest na 15 listopada, nabór wniosków rozpocznie się 16 grudnia i potrwa do 16 marca 2020 r. W czwartej odsłonie GameInn, podobnie jak w trzeciej, projekty będą realizowane w regionachsłabiej rozwiniętych, czyli w praktyce o dofinansowanie będą mogły ubiegać się firmy realizujące projekty poza województwem mazowieckim. W niedawno rozstrzygniętym trzecim konkursie GameInn o dofinansowanie sięgające nawet 20 mln zł mogli się ubiegać przedsiębiorcy, konsorcja firm oraz konsorcja przedsiębiorców z jednostkami naukowymi. Do NCBR wpłynęło 87 wniosków na łączną kwotę dofinansowania ok. 317 mln zł.

Budżet konkursu w momencie ogłoszenia konkursu wynosił 100 mln zł, ale został zwiększony, dzięki czemu 27 projektom przyznano prawie 105 mln zł dofinansowania. W dwóch poprzednich konkursach programu do NCBR wpłynęły łącznie 162 wnioski na łączną kwotę dofinansowania 421 mln zł.

115 Tyle projektów wybrano do dofinansowania w trzech dotychczas rozstrzygniętych konkursach GameInn.

316 mln zł Tyle dofinansowania w trzech dotychczasowych konkursach przyznano producentom gier.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane