Kolejne rekordy indeksów na Wall Street

opublikowano: 29-08-2018, 22:06

Środowa sesja na amerykańskich giełdach przyniosła zdecydowany wzrost indeksów, choć początek notowań nie zapowiadał tak wyraźnej przewagi strony popytowej.

Indeksy S&P500 i Nasdaq czwarty raz z rzędu wspięły się na nowe szczyty, napędzane zwyżką notowań technologicznych gigantów z Amazonem i Alphabetem na czele. Inwestorzy pozytywnie reagowali też na doniesienia związane z rozmowami handlowymi pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Kanadą.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Swój udział w rajdzie na parkiecie miały też lepsze niż oczekiwano zrewidowano dane o dynamice wzrostu PKB amerykańskiej gospodarki w II kw., która wyniosła 4,2 proc. 

Wśród 11-tu głównych branż wchodzących w skład indeksu S&P500 najwięcej zyskiwał sektor technologiczny. Analitycy banku Morgan Stanley podnieśli ceny docelowe walorów Amazon i Alphabet (spółki matki Google). co zaowocowało nowymi rekordami notowań akcji tych firm. W przypadku potentata e-commerce, zbliża się on do poziomu 1 bln USD wyceny, który to jako pierwszy przebiło Apple.

Na finiszu środowej sesji indeks blue chipów Dow Jones IA rósł o 0,23 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zwyżkował o 0,57 proc. zaś technologiczny Nasdaq zyskiwał 0,99 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy