Kolejne spadki na Wall Street

opublikowano: 21-11-2019, 22:12

Ponownie o przebiegu sesji na Wall Street decydowały obawy inwestorów o porozumienia handlowe pomiędzy Waszyngtonem i Pekinem.

Wielu handlujących zwracało też uwagę na doniesienia z Hongkongu, gdzie sytuacja polityczna po zdynamizowaniu protestów mieszkańców tej byłej brytyjskiej kolonii robi się coraz bardziej napięta. Szczególnie, że prezydent Donald Trump – jak się oczekuje – podpisze ustawę Kongresu popierającą protesty w autonomicznym regionie Chin. A to może mieć niestety przełożenia na delikatną materię negocjacji handlowych prowadzonych przez dwie największe światowe gospodarki.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Trzy główne indeksy przez cały dzień znajdowały się w czerwonym terytorium, choć pod koniec sesji podjęły próby ograniczenia strat. Jak się jednak okazało nieskuteczne. 

W czwartek najmocniejszym obciążeniem dla indeksów był sektor spółek technologicznych. Po przeciwnej rynku znalazła się z kolei branża energetyczno-paliwowa, która rosła najmocniej po zwyżce notowań ropy. Surowiec zyskiwał na wartości na fali oczekiwań, ze kartel OPEC i jego sojusznicy rozszerzą program redukcji wydobycia do połowy 2020 r., co ma zdjąć z rynku nadwyżkę czarnego złota i wesprzeć jego ceny.

Jedną z gwiazd czwartkowej sesji zostały papiery TD Ameritrade Holding, drożejące momentami o ponad 21 proc. To zasługa medialnych doniesień, że większy rywal na rynku usług brokerskich, Charles Schwab prowadzi negocjacje odnośnie przejęcia.

Ostatecznie na  finiszu sesji indeks DJ IA tracił 0,20 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zniżkował o 0,26 proc., zaś technologiczny Nasdaq spadał o 0,24 proc. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu