Kolejne zmiany w zarządzie Agory

MEW
opublikowano: 05-01-2012, 00:00

Kadrowe roszady to sygnał, że spółka okopuje się w segmencie prasowym — twierdzą eksperci.

Do zarządu Agory wchodzą dwie osoby, mocno związane z segmentem prasowym — Stanisław Turnau i Marek Jackiewicz.

Niby naturalna kolej rzeczy. Jednak kilka dni wcześniej pojawiła się informacja, że z zarządu Agory odchodzi Tomasz Józefacki, osoba, która mocno pchała do przodu rozwój spółki w nowych technologiach. Obowiązki Tomasza Józefackiego przejmuje Piotr Niemczycki, który jest kojarzony jako entuzjasta prasy i „Gazety Wyborczej” (GW). Panuje opinia, że prezes Agory ma dość letni stosunek do internetu.

„Strategia rozwoju zarówno segmentu internet, jak i szeroko rozumianego internetu w spółce i grupie Agora będzie kontynuowana z nie mniejszym zaangażowaniem” — napisała spółka w komunikacie.

Jednak zmiany w zarządzie Agory można czytać jako odwrót spółki od tego segmentu na rzecz starej gwardii osób związanych z papierową „Gazetą Wyborczą”.

— Agora odnosiła w ostatnich latach sukcesy w internecie. W znacznym stopniu to zasługa Tomasza Józefackiego. Jego odejście stawia pod znakiem zapytania przyszłość tego segmentu w Agorze. Tymczasem w perspektywie następnych dziesięciu lat internet to dla spółki być albo nie być wobec kurczącego się rynku prasowego — mówi Błażej Bogdziewicz, wiceprezes Caspar Asset Management, przez lata odpowiedzialny za inwestycje w Agorze z ramienia BZ WBK, największego instytucjonalnego akcjonariusza właściciela „GW”.

Wczoraj spółki tego banku poinformowały o zejściu poniżej 10-procentowego progu głosów na walnym Agory. Co ciekawe, odejście Tomasza Józefackiego zbiegło się w czasie z kupnem przez Agorę mniejszościowych udziałów w portalu społecznościowym Goldenline. Poprzednia akwizycja w segmencie internetowym, kupno handlującego mieszkaniami i samochodami Tradera, skończyła się dymisją Marka Sowy, ówczesnego prezesa Agory.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu