Kolejni kandydaci do RPP z Senatu: Ferenc, Owsiak, Krajewski

opublikowano: 17-12-2003, 16:19

PAP: Poza ujawnionymi we wtorek senackimi kandydatami do RPP wymaganą liczbę 7 podpisów zbierają kolejne osoby. Są nimi senator SLD Genowefa Ferenc, profesor Stanisław Owsiak oraz Stefan Krajewski - poinformował w środę PAP wiceprzewodniczący Komisji Finansów Publicznych Stanisław Stec.

Stanisław Owsiak jest profesorem Katedry Finansów na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Doktor Habilitowany Stefan Krajewski pracuje na Uniwersytecie Łódzkim. Genowefa Ferenc jest wiceprzewodniczącą senackiej Komisji Gospodarki i Finansów Publicznych.

We wtorek prezydium klubu parlamentarnego SLD zdecydowało, że jednym z trzech kandydatów klubu do Rady Polityki Pieniężnej z Senatu będzie senator Marian Noga.

Wśród potencjalnych kandydatów SLD do RPP z Senatu mogą być m.in. poseł SLD i wiceprzewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych Stanisław Stec oraz senator SLD Tadeusz Wnuk.

Stec jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i posłem trzech kadencji.

Natomiast Wnuk jest absolwentem Wydziału Przemysłu Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Katowicach, członkiem senackiej Komisji Gospodarki i Finansów Publicznych. W latach 1996-2002 był prezesem Górnośląskiego Banku Gospodarczego w Katowicach, a obecnie jest dyrektorem zarządzającym w tym banku i doradcą zarządu GBG.

Senatorowie najpóźniej do 23 grudnia 2003 roku, czyli nie później niż na 30 dni przed upływem kadencji obecnych senackich członków RPP, mają czas na składanie kandydatur na trzech członków nowej RPP.

Kończący 22 stycznia 2004 roku swoją sześcioletnią kadencję członkowie wybrani przez Senat to Wojciech Łączkowski, Bogusław Grabowski oraz Cezary Józefiak.

Wniosek o powołanie nowych członków może zgłosić grupa co najmniej 7 senatorów. Każdy senator może natomiast udzielić poparcia trzem kandydatom do RPP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Kolejni kandydaci do RPP z Senatu: Ferenc, Owsiak, Krajewski