Kolejny agent skazany za kradzież bitcoinów

opublikowano: 08-12-2015, 07:19

Przedstawiciel amerykańskiego rządu, który w trakcie dochodzenia dotyczącego internetowego imperium narkotykowego, ukradł bitcoiny o wartości 820 tys. USD został skazany na niemal sześć lat więzienia, donosi Bloomberg. Prokuratura określiła jego zachowanie, jako zdradę i „zapierające dech w piersiach nadużycie zaufania”.

Pracujący dla Secret Service agent Shaun Bridges  brał udział w śledztwie przeciw Silk Road, jako informator, zajmując się administrowaniem stroną internetową tego czarnego rynku. Zdaniem amerykańskich władz, Bridges zasługuje na surową karę, gdyż działając pod przykrywką sam naraził się na niebezpieczeństwo, gdy założyciel Silk Road, Ross Ulbricht, zorientował się, że jest złodziejem i próbował go zabić. Sam Ulbricht został pojmany i wtrącony do więzienia. 

Zobacz więcej

Bitcoin, moneta w dłoni

Bloomberg

W październiku z kolei, były agent Drug Enforcement Administration, który pracował z Bridgesem w dochodzeniu przeciw Silk Road został skazany na 6 ½ roku więzienia po tym jak przyznał się do kradzieży bitcoinów. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Kolejny agent skazany za kradzież bitcoinów