Kolejny broker docenia TVN

MBL
09-11-2012, 11:42

Analitycy Trigon DM podnieśli rekomendację dla TVN z „trzymaj” do „akumuluj”. Rynkowy kurs akcji znajduje się o 14 proc. powyżej historycznego dna

W listopadzie pojawiły się dwa inne raporty. Erste Bank zaleca „trzymaj” a Societe Generale „kupuj” walory TVN. To nie koniec dobrych wiadomości. W tym tygodniu spółka opublikowała raport finansowy za III kwartał – wyniki przebiły prognozy analityków ankietowanych przez PAP.
- Opublikowane przez TVN wyniki za III kwartał 2012 r. są relatywnie dobre. Przychody grupy w relacji r/r obniżyły się w III kwartale o 9 proc. , a więc zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Tym niemniej jednocześnie raportowany wynik EBITDA wyniósł 85 mln PLN (+5 proc. r/r), podczas gdy oczekiwaliśmy spadku na poziomie około 11 proc. Po trzech kwartałach EBITDA grupy sięgnęła 336 mln PLN (-9 proc. r/r). Grupa zdołała nadrobić spadek przychodów poprzez zmniejszenie kosztów działalności. Biorąc pod uwagę oszczędności osiągnięte w III kwartale (28 mln zł), wydaje się, że ich poziom może być nawet nieco wyższy w ostatnim kwartale roku – oceniają wyniki analitycy Trigon  DM.

Notowania medialnego giganta odbiły od historycznego minimum ustanowionego we wrześniu. Od trzech miesięcy kurs porusza się w wąskiej konsolidacji (6,5 - 7,5 zł). Wygląda na to, że akcjonariusze spółki najgorsze mają już za sobą. Skąd ten optymizm? Analitycy ankietowani przez Bloomberg wierzą w potencjał spółki. Uśredniona cena docelowa z rekomendacji znajduje się 16 proc. powyżej ceny z GPW. W piątek o godzinie 11:15 papiery TVN tracą ponad 1 proc. do 6,69 zł. [MBL]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / Kolejny broker docenia TVN