Praktiker poinformował, że musiał zgłosić wniosek o ogłoszenie niewypłacalności spółki Max Bahr. Powodem było wycofanie dla niej gwarancji przez ubezpieczyciela kredytowego.

Wcześniej w lipcu do sądu trafił wniosek o ogłoszenie upadłości Praktiker Holding i spółek operacyjnych. Nie dotyczył on jednak niemieckiego Max Bahr i zagranicznych spółek niemieckiej detalisty. Max Bahr, który osiągał wyższe marże niż Praktiker, miał w planach wyciągnąć firmę z kłopotów. Część sklepów działających pod logo Praktikera zmieniało już barwy na Max Bahr. Związek zawodowy verdi nazwał wycofanie gwarancji dla tej firmy skandalem.
Akcje Praktikera taniały w piątek rano nawet o 15 proc. Potem spadek kursu wynosił ok. połowę mniej. W ostatnim przedkryzysowym, 2007 roku, akcje Praktikera notowano po 32 EUR. Obecnie to ok. 0,12 EUR.