Kolejny etap wodociągu w Koniecpolu

RFA, PAP
aktualizacja: 10-08-2017, 16:13

Gmina wyłoniła firmę, która do końca 2017 r. ułoży 15 km rur. To kolejny etap przedsięwzięcia.

Suche lato w 2015 r. odbiło się szczególnie na gminie Koniecpol w woj. śląskim. Wyschły studnie, wodę trzeba było dowozić mieszkańcom beczkowozami. W pomoc gminie w rozwiązaniu problemu zaangażował się rząd, przyznając w 2016 r. poprzez MSWiA promesę na ponad 5 mln zł. Dzięki temu pod koniec 2016 r. w Koniecpolu powstało 18 km wodociągu, który doprowadził wodę do około 260 posesji w pięciu miejscowościach.

W lipcu 2017 r. samorząd otrzymał kolejną promesę, tym razem na 4,3 mln zł, obejmującą 80 proc. wartości kolejnego etapu budowy wodociągu z przyłączami w miejscowościach: Rudniki, Zaróg, Rudniki Kolonia, Dąbrowa, Piaski-Pępkowiec i Teodorów. Jedyną ofertę w przetargu złożyło konsorcjum spółek Szymbud z Kruszyny i Firma Handlowa Export-Import z Włoszczowej. Gmina zamierzała przeznaczyć na inwestycję maksymalnie 7 mln zł brutto, a oferta konsorcjum opiewała na 5,6 mln zł brutto z 36 miesięczną gwarancją.  

Samorządowcy liczą, że oprócz wodociągu uda się jeszcze w tym roku wykonać jak najwięcej przyłączy do posesji. Gdyby przeszkodziły w tym np. warunki pogodowe, prace mają być kontynuowane na początku 2018 r. Dostęp do wodociągu zyska 130-150 kolejnych posesji. 

Promesa nie obejmuje stacji uzdatniania wody, która ma powstać później i – według Ryszarda Suligi, burmistrza Koniecpola – nie stanowi problemu technicznego, który uniemożliwiałby budowę wodociągu w tym roku.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RFA, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Kolejny etap wodociągu w Koniecpolu