Kolejny etap związku Ganta i Futureala

  • Emil Górecki
opublikowano: 20-02-2013, 13:12

Giełdowy deweloper Gant związał się w grudniu zeszłego roku z węgierskim funduszem i deweloperem, grupą Futureal na dwa sposoby. Węgrzy dokapitalizowali Ganta obejmując pakiet ponad 5 proc. jego akcji, ale także zawiązali z nim joint-venture do budowy inwestycji mieszkaniowej w Krakowie. Partnerzy zastanawiali się nad kolejnymi projektami. Efekt już jest.

- Po due dilligence trzech kolejnych inwestycji zdecydowaliśmy się na kontynuowanie współpracy. Zaczynamy formułowanie umów – zapowiada Anna Malarczyk, dyrektor zarządzająca Futureala w Polsce.

Wspólne inwestycje to osiedle przy ul. Jana Kazimierza w Warszawie (358 mieszkań), drugi etap osiedla Kaskada przy ul. Sokołowskiej w Warszawie (150 mieszkań) i pierwszy etap osiedla Solaris Park we Wrocławiu (254 mieszkania).

- Łączny spodziewany przychód z tych inwestycji to ponad 277 mln zł. W spółkach celowych będziemy mieli po 50 proc. udziałów. Zakładamy, że marża brutto na każdym z tych projektów wyniesie nie mniej niż 20 proc. – mówi Andrzej Szornak, wiceprezes Ganta.

Gant ma w tym roku do spłacenia ponad 100 mln zł obligacji, z których spora część będzie rolowana. Jeśli jego sytuacja finansowa oraz koniunktura pozwoli, Gant chce w tym roku rozpocząć jeszcze trzy inwestycje.

- Badania niezależnych analityków wskazują, że od przełomu 2014 i 2015 r. podaż mieszkań na rynku zacznie spadać. Dlatego uważamy, że teraz jest dobry czas na rozpoczynanie inwestycji – dodaje Andrzej Szornak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Emil Górecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Kolejny etap związku Ganta i Futureala