Kolejny producent gier wybiera się na giełdę

Red Dev Studio pozyskało inwestora - EBC Solicitors – który planuje producenta gier mobilnych wprowadzić na New Connect.

Notowana na New Connect grupa inwestycyjna EBC Solicitors dzięki inwestycji w niewielkie studio Red Dev Studio wchodzi na rynek gier. Obie firmy podpisały umowę inwestycyjną, która zakłada, że EBC Solicitors kupi 49,9 proc. udziałów w podwyższony kapitale zakładowym producenta gier mobilnych za 800 tys. zł. Ten zaś ma przekształcić się w spółkę akcyjną i rozpocząć przygotowania do debiutu na New Connect. 

Środki, które EBC Solicitors, zapłaci za udziały, będą uruchamiane w transzach, w miarę postępów w realizacji uzgodnionego biznesplanu. Red Dev Studio ruszą z produkcję czterech gier, a w przyszłym roku zamierza realizować duży projekt o budżecie przekraczającym 1 mln zł. 

- Branża gier komputerowych to naturalny kierunek rozwoju segmentu inwestycyjnego naszej grupy. Jako autoryzowany doradca NewConnect pracowaliśmy przy kilku projektach z tego obszaru, które pozwoliły spółkom pozyskać środki na rozwój, a inwestorom osiągnąć bardzo atrakcyjne stopy zwrotów. Teraz chcemy wykorzystać te doświadczenia z korzyścią dla akcjonariuszy EBC – mówi Adam Osiński, prezes EBC Solicitors.

Red Dev Studio, którego szefem i założycielem jest Wojciech Sypko, powstało w tym roku. Na swoim koncie ma cztery gry zręcznościowo-logiczne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu