Kolejowy zakup w budowlance

ANP
opublikowano: 29-09-2009, 06:31

Krakowska grupa ZUE kupi od państwa PRK. Nie wyklucza wejścia na GPW.

Jeszcze w tym tygodniu krakowska grupa Zakład Urządzeń Energetycznych i Komunikacyjnych (ZUE) ma podpisać umowę zakupu od skarbu 85 proc. udziałów w Przedsiębiorstwie Robót Komunikacyjnych (PRK) z budownictwa kolejowego. Pozostałe 15 proc. będzie należeć do pracowników firmy. Cena nie została ujawniona.

— Od dawna interesowaliśmy się zakupem PRK. Sfinansujemy go z pieniędzy własnych i kredytów. Obie firmy się uzupełniają, liczę więc na efekt synergii i podwojenie przychodów — mówi Wiesław Nowak, prezes ZUE, które specjalizuje się m.in. w budowie dróg, torowisk tramwajowych i sieci trakcyjnych.

Roczne obroty ZUE wynoszą 200-220 mln zł. Przychody PRK to 100-200 mln zł.

— Czekamy na decyzję urzędu antymonopolowego. Możliwe, że jeszcze w tym roku skonsolidujemy wyniki. Zastanawiam się nad restrukturyzacją zarządzania i dalszym rozwojem firmy. Nie wykluczam pojawienia się na giełdowym parkiecie. Decyzje w tej sprawie powinny zapaść w tym roku — zapowiada Wiesław Nowak.

Dodaje, że rynki, na których działają ZUE i PRK, są perspektywiczne, bo otrzymają największe unijne dotacje.

— To będą gigantyczne kwoty do wykorzystania w najbliższych latach. Liczba zleceń na rodzimym rynku jest na tyle duża, że nie ma potrzeby wychodzenia za granicę — uważa prezes ZUE.

Na celowniku krakowskiej firmy mogą znaleźć się również inne podmioty, ale z branży drogowej. O zakup PRK starała się również giełdowa Trakcja Polska. Jej odstąpił jednak od transakcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane