Koło ratunkowe dla zamówień publicznych

opublikowano: 13-03-2019, 22:00

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT) zachęca przedsiębiorców do udziału w ankiecie Urzędu Zamówień Publicznych (UZP) dotyczącej konkurencyjności w przetargach.

Dlaczego MŚP niechętnie w nich uczestniczą? Bo według wielu to bardzo sformalizowany proces, który wymaga sporego zaangażowania w przygotowanie dokumentacji. Firmy muszą zdobyć wiele oświadczeń z różnych instytucji. Niestety, na taką pracę administracyjną często nie mogą sobie pozwolić. Ankieta UZP jest skierowana do przedsiębiorców, którzy wykonują dostawy, usługi i roboty budowlane. Ma ona odpowiedzieć na pytania, jakie są przyczyny niskiej konkurencyjności w zamówieniach publicznych i bariery zniechęcające przedsiębiorców do ubiegania się o publiczne kontrakty. Warto dodać, że wzrost konkurencyjności w przetargach to cel nowego Prawa Zamówień publicznych, którego projekt przygotowało MPiT we współpracy z UZP. Więcej informacji: www.uzp.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy