Komentarz Roberta Fijołka: Duża zmienność na GPW

Robert Fijołek
opublikowano: 20-03-2008, 11:39

W ślad za rynkami zagranicznymi polski rynek akcji pozostanie bardzo zmienny.

Na Wall Street rozpoczął się sezon publikacji wyników, co bezpośrednio wpływa na koniunkturę, zwłaszcza jeśli instytucje pokazałyby kolejne straty związane z zaangażowaniem na rynku kredytów subprime.

Na razie obniżki stóp procentowych za oceanem są tylko doraźnym lekarstwem. Poprawiają one samopoczucie inwestorów, lecz nie usuwają prawdziwych problemów, z jakimi boryka się gospodarka USA.

Na szczęście polska gospodarka ma zdrowe fundamenty. Spółki wciąż radzą sobie dobrze, a wyceny wielu z nich wróciły do atrakcyjnych poziomów. Stąd ryzyko dalszej silnej przeceny u nas jest niewielkie. Jednakże z powodu niechęci inwestorów ceny polskich akcji będą pod presją.

Dłuższej korekty wzrostowej spodziewałbym się raczej pod koniec II kw. Powrót do trwałych wzrostów będzie możliwy dopiero wtedy, kiedy miną obawy co do globalnej gospodarki, a inwestorzy popatrzą z optymizmem w przyszłość.

Na to jednak musimy jeszcze trochę poczekać...

Autor tekstu jest dyrektorem BPH TFI. Aktywa towarzystwa wyniosły na koniec lutego 5,05 mld zł


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Fijołek

Polecane