Komisja sprawdzi, czy Jugansknieftiegaz nie narusza warunków koncesji

27-09-2004, 20:05

W tym tygodniu specjalna komisja zdecyduje, czy przedłużyć koncesję na wydobycie ropy Jugansknieftiegazowi, głównej spółce wydobywczej rosyjskiego koncernu naftowego Jukos.

Minister ds. złóż naturalnych Jurii Trutniew poinformował w poniedziałek, że komisja oceni, czy Jugansknieftiegaz nie narusza warunków koncesji. Jednym z nich jest regulowanie zobowiązań podatkowych. Trutniew zaznaczył jednocześnie, że nawet w przypadku uznania iż do naruszenia warunków koncesji doszło, spółka będzie miała trzy miesiące na ich spełnienie.

Jugansknieftiegaz wydobywa ok. 60 proc. ropy sprzedawanej przez Jukos. Pogłoski o możliwości zlicytowaniu spółki w celu ściągnięcia zaległych podatków z jej spółki-matki krążą od kilku miesięcy. Jej wartość szacuje się na 12-20 mld USD. Bez koncesji na wydobycie ropy byłaby jednak znacznie niższa.

MD, AFX

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Komisja sprawdzi, czy Jugansknieftiegaz nie narusza warunków koncesji