Komitet Polityczny PiS postanowił o koalicji PiS-Samoobrona-LPR

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 16-10-2006, 21:47

Trójkoalicja dysponuje w Sejmie 230 głosami; do większości brakuje jej jednego posła.

Komitet Polityczny PiS postanowił o zawarciu koalicji PiS-Samoobrona-LPR i o rozpoczęciu rozmów z Ruchem Ludowo-Narodowym - poinformował w poniedziałek rzecznik rządu Jan Dziedziczak. Trójkoalicja dysponuje w Sejmie 230 głosami; do większości brakuje jej jednego posła.

Dziedziczak poinformował też, że o godz. 22. prezydent Lech Kaczyński wręczy szefowi Samoobrony Andrzejowi Lepperowi nominację na wicepremiera i ministra rolnictwa.

Komitet Polityczny PiS obradował przez ponad dwie godziny w Kancelarii Premiera. Wcześniej premier Jarosław Kaczyński spotkał się z liderami Samoobrony - Andrzejem Lepperem i LPR - Romanem Giertychem.

Giertych powiedział po tym spotkaniu, że "wszystkie sporne kwestie zostały rozwiązane".

"Kończymy dzisiaj ostatecznie te rozmowy. Sądzę, że jutro będzie stabilna większość i jutro podpiszemy blokowanie list do sejmików wojewódzkich" - powiedział Giertych dziennikarzom.

Jak dodał, rozmowy toczą się jeszcze w grupach roboczych i są "na bardzo dobrej drodze". Zapowiedział, że jeszcze w poniedziałek przed godz. 22 odbędzie się kolejne spotkanie liderów trzech partii.

Giertych powiedział też dziennikarzom, że w ciągu najbliższych paru godzin "będzie jakiś komunikat zapraszający państwa na dzisiejsze spotkanie". Ani J.Kaczyński, ani Lepper nie chcieli rozmawiać z dziennikarzami.DI, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu