Komornicy w sklepach Praktiker

Na zlecenie Properties Sp. z o.o. komornicy rozpoczęli czynności egzekucyjne wobec sześciu marketów Praktiker znajdujących się obecnie w procesie restrukturyzacji, poinformował Praktiker Polska Sp. z o.o.

Nowe przepisy w takiej sytuacji zabraniają jednak czynności komorniczych, ponieważ owe sklepy wchodzą w skład masy sanacyjnej, a więc nie mogą podlegać jakimkolwiek zajęciom.

„Praktiker Polska Sp. z o.o. w restrukturyzacji od 3 listopada 2016 roku znajduje się w postępowaniu sanacyjnym. Nadrzędnym celem tego postępowania jest poprawa sytuacji ekonomicznej firmy i niedopuszczenie do jej upadłości”, czytamy w komunikacie.

- Z przykrością stwierdzamy, że Metro Properties Sp. z o.o. oraz komornicy działają na szkodę marki Praktiker i ogółu wierzycieli spółki. Zatrudniamy aktualnie ponad 1100 osób. Dołożymy wszelkich starań, aby ochronić te miejsca pracy i kontynuować działalność handlową. Złożyliśmy już wszelkie możliwe pisma do sądów. Liczymy na ich szybką reakcję  – podsumowuje Maksymilian Kostrzewa, przedstawiciel Zarządcy sądowego Praktiker Polska Sp. z o.o. w restrukturyzacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Komornicy w sklepach Praktiker