Komorowski: Sejm mógł pracować nad złym dokumentem

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 19-01-2006, 19:06

Według wicemarszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, jeśli przyjmie się, że termin konstytucyjny prac nad budżetem biegnie od końca września - tak jak twierdzi Kancelaria Prezydenta - to Sejm przez cztery miesiące pracował  nad złym dokumentem.

Według wicemarszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, jeśli przyjmie się, że termin konstytucyjny prac nad budżetem biegnie od końca września - tak jak twierdzi Kancelaria Prezydenta - to Sejm przez cztery miesiące pracował  nad złym dokumentem.

    Jak wyjaśnił, powtórnie złożony 19 października przez rząd projekt budżetu (druk 20) różnił się w pewnej mierze od pierwotnego projektu (druk 4432) złożonego 30 września przez rząd Marka Belki.

    Posłowie pracowali przez niemal cztery miesiące nad projektem budżetu, który trafił do Sejmu 19 października.

    Zdaniem Komorowskiego, jeśli przyjąć interpretację, którą w tej chwili przedstawiają urzędnicy Kancelarii Prezydenta, że termin czterech miesięcy biegnie od momentu złożenia projektu ustawy budżetowej przez rząd Marka Belki w poprzednim parlamencie - co nastąpiło 30 września - "to logicznie rzecz biorąc parlament obecnej już kadencji nie pracował nad właściwym dokumentem".

    "Z punktu widzenia prawnego staje więc pytanie, czy parlament pod kierownictwem PiS przez cztery miesiące pracował nad wadliwym dokumentem i za nic brał pieniądze" - dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane