Komorowski zapowiada ulgi dla innowacyjnych firm

DI, PAP
opublikowano: 07-03-2015, 15:19

Polska musi dokonać kolejnego kroku modernizacyjnego, gospodarka musi opierać się na wiedzy - przekonywał w sobotę Bronisław Komorowski. Na konwencji wyborczej zapowiedział specjalny program dla rolnictwa i system ulg podatkowych dla firm innowacyjnych.

W swoim wystąpieniu na sobotniej konwencji wyborczej w Warszawie Komorowski przekonywał, że bezpieczeństwo Polski to np. możliwość konkurowania z innymi. I dlatego - podkreślił - jednym z priorytetów musi być wzrost gospodarczy. "Jesteśmy za ten wzrost wszyscy razem odpowiedzialni" - dodał prezydent.

"Siła państwa dostatek obywateli zależą dzisiaj głównie od gospodarki" - zaznaczył.

Jak podkreślił, Polska musi rozwijać się dalej i "trzeba mieć ambicję, by dokonać kolejnego kroku modernizacyjnego". "Musimy przejść do gospodarki wiedzy, opartej na nowych technologiach" - apelował. "Nie stać nas na populistyczną demagogię i puste obietnice, których spełnienie byłoby groźne dla interesu państwa i przyszłych pokoleń Polski" - mówił Komorowski.

Według niego środki z kolejnej unijnej perspektywy finansowej musimy zainwestować w tworzenie miejsc pracy, a nie wydawać na zasiłki. "Miejsca pracy zostaną" - argumentował.

Trzeba także - przekonywał prezydent - wykorzystać także potencjał polskiego rolnictwa. Zapowiedział więc przygotowanie specjalnego programu dla polskiej wsi, który "wskaże nowe możliwości i nowe źródła finansowania".

Prezydent zwrócił uwagę, że w kolejnych latach nie będzie kampanii wyborczej i "to muszą być lata wytężonej pracy i kontynuacji modernizacji Polski". "Nie możemy tych lat zmarnować" - apelował.

Do 2025 roku Polska - w ocenie Komorowskiego - powinna znaleźć się w gronie najbardziej innowacyjnych państw UE. Dlatego - jak zapowiedział - chciałby wprowadzić system ulg podatkowych dla firm innowacyjnych. Chce też zaproponować projekt ustawy, która ma ułatwić współpracę biznesu i nauki.

Przypomniał również, że zgłosił propozycję zmian w ordynacji podatkowej, by wątpliwości rozstrzygane były na korzyść podatnika.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Komorowski zapowiada ulgi dla innowacyjnych firm