Kompromis z Meksykiem wsparł Wall Street

opublikowano: 10-06-2019, 22:09

Główne indeksy amerykańskich giełd zyskiwały w poniedziałek na wartości przedłużając wzrostową serię.

Tym razem za aprecjację cen akcji stało ocieplenie stosunków na linii Waszyngton-Meksyk, po tym jak władze południowego sąsiada Stanów Zjednoczonych zgodziły się na podjęcie zdecydowanych działań przeciwdziałających imigracji ekonomicznej. W tym dotyczącej nielegalnych uchodźców z Ameryki Środkowej. W odpowiedzi administracja prezydenta Donalda Trumpa zdecydowała się odejść od nałożenia 5-proc. stawek na import wszystkich towarów z Meksyku.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Zmiana na tym froncie szczególnie wsparła notowania akcji producentów samochodów, którzy za południową granicą mają swoje zakłady.  Widoczne to było przez pryzmat rosnących kursów akcji General Motors i Forda. Drożały też udziały koncernu Corona, jednego z najbardziej znanych producentów piwa. 

Najwięcej spośród 9-ciu z 11-tu branż jakie drożały w składzie indeksu S&P500 rósł sektor technologiczny, w którym szczególnie dobrze prezentowały się walory Apple, Microsoftu, Amazon. 

Jednym z najważniejszych wydarzeń na parkiecie była informacja o połączeniu biznesów United Tech i Raytheon w ramach największej w sektorze obronno-lotniczym fuzji o wartości 121 mld USD. W przypadku pierwszej z wymienionych firm kurs spadła, zaś drugiej rósł. 

Podobnie było choć na zdecydowanie większą skalę w przypadku papierów Salesforce i Tabeleau. Dostawca narzędzi analitycznych dla handlu zgodził się przejąć za 15,3 mld USD firmę z obszaru big data. Saleseforce tracił ponad 4,5 proc. na wartości a Tableau zyskiwał ponad 34,7 proc.

Ostatecznie na zamknięciu sesji indeks DJ IA rósł o 0,30 proc. Wskaźnik S&P500 zyskiwał 0,47 proc. a technologiczny Nasdaq drożał o 1,05proc. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu