Komputronik będzie sprzedawał iPhone’y

Poznańska spółka została autoryzowanym sprzedawcą telefonów Apple’a w Polsce.

Kurs spółki zareagował zwyżką o ponad 5,5 proc.

Komputronik to kolejna sieć sklepów w Polsce, która będzie samodzielnie sprzedawać telefony z logo Apple’a. Poznański dystrybutor sprzętu IT został autoryzowanym sprzedawcą produktów z jabłuszkiem. Do tej pory taki status mieli tylko operatorzy telekomunikacyjni. 

- Jesteśmy jednym z pierwszych autoryzowanych partnerów Apple’a do sprzedaży pełnej oferty jego telefonów Apple - iPhone 5s, iPhone 5c oraz iPhone 4s. Decyzja o rozszerzeniu autoryzacji w Polsce z pewnością przyczyni się do wzrostu sprzedaży tych urządzeń – mówi Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika.

Firma współpracuje z Apple’em od 2011 r. — jest autoryzowanym sprzedawcą tabletów z jabłkiem w Polsce.  

Sieć sprzedaży produktów Apple’a w Polsce rośnie z roku na rok. Nie ogranicza się już tylko do salonów operatorów telekomunikacyjnych i salonów firmowych. Tym rynkiem jest zainteresowane coraz więcej firm. W ubiegłym roku wszedł na niego Eurotel, który rozpoczął tworzenie salonów pod marką iDream. Na początku roku za 3 mln zł w jego ręce trafi firma iTerra, która ma własne salony Apple’a.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Komputronik będzie sprzedawał iPhone’y