Koncern SSE chce budować morskie farmy wiatrowe w Polsce

opublikowano: 28-07-2021, 14:36

Szkocki gigant SSE chce wraz z hiszpańską Acciona Energia ubiegać się w ramach joint venture o licencje na morskie farmy wiatrowe w Polsce, donosi The Herald.

SSE wcześniej w tym roku zawarł współpracę z Acciona Energia w sprawie morskiej energetyki wiatrowej w Hiszpanii i Portugalii. Właśnie poinformował, że rozszerzy ją na Polskę. Skorzysta z tego, że hiszpańska spółka jest już obecna w Polsce, gdzie ma lądowe farmy wiatrowe i buduje kolejne. SSE ze swojej strony oferuje doświadczenie w budowie farm morskich. Koncern współpracuje m.in. z Eni i Equinorem przy budowie Dogger Bank, największej na świecie morskiej farmy wiatrowej, przypomina The Herald.

fot. AdobeStock
fot. AdobeStock

- Ekscytujące rzeczy dzieją się w polskim sektorze morskiej energetyki wiatrowej, który się bardzo dobrze rozwija, ma jasny cel na 2030 r. i duże ambicje do 2040 r. i później - powiedział Jim Smith, dyrektor zarządzający SSE Renewables – Polska jest bardzo obiecującym krajem dla rozwoju morskiej energetyki wiatrowej – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Herald

Polecane