Konferencje zdominują Instalacje

Piotr Wielicki
10-04-2002, 00:00

W Poznaniu rozpoczęły się Targi Instalacje. Na terenach MTP odbywają się też: Salon Wyposażenia Łazienek Santec i Wystawa Zabezpieczeń Securex.

Około 740 wystawców zjechało na rozpoczęte wczoraj w Poznaniu Międzynarodowe Targi Instalacyjne Instalacje, Salon Wyposażenia Łazienek Santec oraz Międzynarodową Wystawę Zabezpieczeń Securex. Na ponad 24 tys. mkw. prezentują się firmy m.in. z Austrii, Czech, Danii, Francji Niemiec, Szwecji i Polski.

Wielu wystawców narzeka na malejące zainteresowanie targami.

— Minęły czasy, kiedy na targach podpisywaliśmy kontrakty. Także po imprezie efektów jest coraz mniej — mówi Mariusz Krawczyk, właściciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego Intem z Katowic, specjalizującego się w technice basenowej.

Podobnego zdania są przedstawiciele Funam z Wrocławia, działającego w tej samej branży. Ich zdaniem, wiele przedsiębiorstw rezygnuje z targów z powodu wysokich cen stoisk.

Pozytywnie ocenia targi Zbigniew Szklarski, współwłaściciel Centrum Sauny Poznań.

— W przeciwieństwie do targów w Bydgoszczy lub Gdańsku, jedynie po poznańskiej imprezie widać efekty — mówi Zbigniew Szklarski.

Według Przemysława Trawy, wiceprezesa MTP, Instalacje upłyną pod znakiem specjalistycznych konferencji i seminariów. Poruszona zostanie m.in. kwestia nowych możliwości wykorzystania paliw gazowych i innych źródeł energii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Konferencje zdominują Instalacje