Koniec świetnej passy producenta gier

aktualizacja: 30-05-2018, 11:11

Notowania PlayWaya runęły po tym, jak najnowsza gra - "Agony" nie zebrała pochlebnych recenzji.

Notowania producenta gier wyraźnie spadały już na sesji we wtorek. W środę na otwarciu przecena przekroczyła 20 proc.

Zobacz więcej

Gra Agony premierę miała wczoraj. Jest na liście bestsellerów, ale nie zbiera nadzwyczaj pozytywnych recenzji.

Gra miała premierę wczoraj po pułdniu. I choć jest na liście bestsellerów na platformie Steam, to recenzje są mieszane - pozytywnych jest obecnie 57 proc.

Na odbiorze gry zaważyć mogło także zamieszanie z dotyczące cenzury, która miałaby osłabić wrażenia związane z tą pełną mrożących krew w żyłach obrazów grą. Spółka PlayWay jeszcze przedwczoraj uspokajała, że "wszystkie sceny zawarte w materiałach promocyjnych, w grze pojawią się bez cenzury". Cenzura ma dotknąć tylko niewielkich obszarów.

W I kwartale Playway zanotował 15,76 mln zł zysku netto przy 9 mln zł przychodów. Tak wysoki zysk netto to zasługa rozpoznania 14,2 mln zł zysku z tytułu utraty kontroli w jednostce zależnej (chodzi o CreativeForge Games - ta spółka kilka dni temu zadebiutowała na NewConnect). Zysk operacyjny wyniósł 5,16 mln zł.

CreativeForge Games sprzedawał akcje po 12 zł. Obecnie na NewConnect kosztują ponad 30 zł.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Koniec świetnej passy producenta gier