Konin - miasto, które nabiera rozpędu

  • Materiał partnera
opublikowano: 05-04-2019, 09:09

Atrakcyjnie położony przy trasie Warszawa-Berlin Konin wzbudza coraz większe zainteresowanie inwestorów. Miasto zyskuje dzięki trwającym inwestycjom drogowym za niemal 190 mln zł, które diametralnie poprawią jego układ komunikacyjny. Wkrótce powstanie też nowoczesny dworzec kolejowy, a w lecie uruchomiona zostanie zmodernizowana linia kolejowa Berlin-Moskwa.

Priorytetem nowych władz miasta jest sprowadzenie do Konina inwestorów w szczególności z branży logistycznej, energetycznej, szeroko pojętego przemysłu oraz nowoczesnych technologii. Miasto zapewnia nawet do 10 lat zwolnienia z podatku od nieruchomości oraz z podatku dochodowego od osób prawnych.

Konin jest miejscem, gdzie łatwiej pozyskać wykwalifikowanych pracowników, którzy kształcą się na czterech wyższych uczelniach zawodowych, a także na kluczowych dla rynku pracy kierunkach w zakresie szkolnictwa zawodowego.

* Miasto wystawiło na sprzedaż spółkę komunalną prowadzącą hotel Konin. Budynek znajduje się w atrakcyjnej lokalizacji, w samym centrum miasta, w okolicach dworca PKP. Spółka posiada na koncie 500 tys. zł oszczędności, może więc wydawać się łakomym kąskiem dla potencjalnego nabywcy. Miasto zapewnia również elastyczność w zakresie udostępnienia lokalizacji na miejsca parkingowe dla nowego inwestora. Wszystkie niezbędne informacje na temat sprzedaży hotelu można znaleźć na stronie www.konin.pl.   

W bardzo atrakcyjnej cenie można nabyć w mieście budynek po dawnym banku BGŻ, położony ok. 800 m od dworca PKP z dostępnym parkingiem, idealny dla inwestorów chcących wynająć pomieszczenia biurowe.

W mieście planowane jest również wybudowanie kolejowego terminalu przeładunkowego, Miasto poszukuje inwestora prywatnego do realizacji tej inwestycji w ramach PPP.

* W samym centrum miasta na tzw. Wyspie Pociejewo dokonano odwiertu geotermalnego do głębokości 2660 m. Otworem Konin GT-1 ujęto wodę termalną typu chlorkowo-sodowego o temperaturze w złożu 97,5ºC. Ustalone zasoby eksploatacyjne dla dokumentowanego ujęcia wynoszą: Q=114 m sześc./h, przy depresji smax=86,5 m. Wodę należy zakwalifikować jako 15,04-procentową solankę chlorkowo-sodową, jodkową, hiperosmotyczną, termalną. Strumień cieplny wynosi: 10,021 MW. W miejscu odwiertu powstanie niebawem ciepłownia geotermalna dająca sporo ciepła Koninowi, która ogrzeje nie tylko mieszkania koninian, ale również planowane termy. Miasto poszukuje inwestora, który w ramach PPP zbuduje hotel, baseny, tężnie, park zdrojowy oraz ośrodek uzdrowiskowy. W taki sposób Konin chce stać się w ciągu 2-3 lat pełnoprawnym uzdrowiskiem, co jeszcze bardziej wypromuje tzw. ekologiczny salon miasta, jakim ma się stać Wyspa Pociejewo. Miasto rozważa w przyszłości kolejne lokalizacje dla geociepłowni, bo potencjał geotermalny w tym zakresie jest bardzo duży.

* W Koninie rozwijane są również projekty w ramach PPP. Miasto poszukuje inwestora do modernizacji i przebudowy położonego w starej części miasta zabytkowego Domu Zemełki. Jego ciekawa historia (najstarsza murowana kamienica w mieście) i docelowe przeznaczenie na cele społeczne nadaje mu niepowtarzalny klimat, przez co staje się on bardzo atrakcyjnym obiektem inwestycyjnym.

* W ofercie miasta znajduje się również jeden z większych w Polsce amfiteatrów, na którym odbywa się m.in. znany w całej Europie i na świecie  Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca. Dodatkowym atutem amfiteatru jest jego położenie w urokliwej Dolinie Warty, w otoczeniu zieleni, z dostępem do tras spacerowych i boiska do siatkówki plażowej.

Wygląda na to, że w najbliższych latach Konin będzie dobrym punktem docelowym dla podmiotów chcących ulokować swoje środki w większych inwestycjach. Warto się o tym przekonać i odwiedzić miasto lub skontaktować się z Wydziałem Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego w Koninie.

Miasto wielu możliwości
Konin, to miasto położone w centralnej Polsce, we wschodniej części Wielkopolski, nad rzeką Wartą. Liczy około 75 tys. mieszkańców. Na południe od Konina przebiega autostrada A2, łącząca Warszawę z Poznaniem, będąca częścią międzynarodowej trasy Berlin-Moskwa. Z północy na południe miasto przecina także droga krajowa nr 25 (Bydgoszcz-Kalisz). Przebiegająca przez Konin magistrala kolejowa Berlin-Moskwa oraz przepływająca przez miasto rzeka Warta, która poprzez sieć jezior i kanałów łączy je z wybrzeżem Bałtyku - stwarzają dodatkowe możliwości wykorzystania alternatywnych środków transportu. Nieopodal Konina znajdują się także międzynarodowe porty lotnicze: Port Lotniczy Poznań – Ławica – 117 km, Port Lotniczy im. Władysława Reymonta Łódź – 121 km oraz Port Lotniczy im. I.J. Paderewskjiego w Bydgoszczy - 121 km.

Partnerem publikacji jest miasto Konin

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu