Konin uruchomił system rowerów miejskich

  • DI
opublikowano: 01-09-2018, 15:46

Sto rowerów w 11 stacjach liczy na starcie Koniński Rower Miejski. Pierwsze 30 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne.

Twórcy konińskiego systemu zapewniają, że stacje - w których można wypożyczyć jednoślady - zostały tak rozmieszczone, by zapewnić wygodną komunikację rowerową między kluczowymi punktami miasta.

Koniński Rower Miejski to szósty system Nextbike Polska operatora w Wielkopolsce i 41. w kraju.

Zdaniem prezydenta Konina Józefa Nowickiego rowery na minuty to element komunikacji i transportu miejskiego wpisujący się w plan gospodarki niskoemisyjnej miasta. "Jestem przekonany, że rowery miejskie będą się cieszyć dużą popularnością i już w poniedziałek wiele osób pojedzie nimi do pracy czy szkoły. Warto również podkreślić, że wypożyczalnie są częścią większego transportowego projektu, który obejmuje także budowę dróg rowerowych w mieście oraz zakup nowych autobusów" - powiedział.

Pierwsze pół godziny każdego wypożyczenia jest bezpłatne, za drugie 30 minut trzeba zapłacić złotówkę. Opłata za drugą godzinę wypożyczenia wynosi 2 zł, za trzecią – 3 złote, za czwartą i każdą następną po 4 złote. Nowi użytkownicy systemu mogą zarejestrować się na stronie KoninskiRower.pl.

Największa sieć rowerów miejskich w regionie znajduje się w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski chętni mogą korzystać z 1,2 tys. pojazdów stojących w 112 stacjach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy