Koniunktura sprzyja Connect Distribution

Tomasz Słoniewski
opublikowano: 21-03-2007, 00:00

Duża dynamika wzrostu rynku oprogramowania dla małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce w latach 2005 i 2006 wynikała z tego, że zaawansowanych aplikacji jest tu znacznie mniej w porównaniu z sektorem dużych przedsiębiorstw. Poprawa koniunktury gospodarczej spowodowała uruchomienie inwestycji w tym sektorze — w tym na zakup oprogramowania.

Jednocześnie wspomniany wzrost inwestycji zachęcał firmy IT do zwrócenia uwagi na małe przedsiębiorstwa. Stały się one na równi z dużymi firmami przedmiotem znaczących kampanii marketingowych. Ta dodatkowa porcja reklamy oraz edukacji miała swój istotny wpływ na wzrost zakupów profesjonalnych aplikacji wspomagających zarządzanie. Wiele przedsiębiorstw przekonało się, że jest to skuteczne narzędzie, które może poprawić efektywność ich działania. Z kolei dostawcy adresujący swoje produkty do średnich i małych firm uzyskali w roku 2006 15-20 proc. wzrostu przychodów.

Firmy musiały inwestować także w oprogramowanie infrastrukturalne — w systemy bezpieczeństwa, bazy danych czy zarządzanie siecią i serwerami. IDC ocenia, że w najbliższych latach zainteresowanie tego typu oprogramowaniem będzie nadal rosnąć — zwłaszcza wśród średnich przedsiębiorstw.

Tomasz Słoniewski

Senior Research Analyst IDC Polska

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Słoniewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu