Konkurs na stanowisko prezesa Krajowej Spółki Cukrowej

PAP
opublikowano: 18-10-2017, 17:44
aktualizacja: 18-10-2017, 17:45

Do 3 listopada Krajowa Spółka Cukrowa przyjmuje zgłoszenia od kandydatów na stanowisko prezesa spółki. Dotychczasowy prezes Paweł Piotrowski został ostatnio odwołany przez Radę Nadzorczą KSC.

Rada Nadzorcza delegowała do wykonywania czynności prezesa KSC członka Rady Nadzorczej KSC Henryka Wnorowskiego. Będzie on pełnił tę funkcję do czasu wyboru nowego prezesa, ale nie dłużej niż przez trzy miesiące.

Kandydaci na szefa spółki powinni m.in. mieć wykształcenie wyższe, posiadać co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowiskach kierowniczych, znać zasady funkcjonowania rynku cukru i branży cukrowniczej w Polsce i Europie. Szczegółowe wymogi co do kandydatów zostały opublikowane na stronie spółki.

Otwarcie zgłoszeń nastąpi 6 listopada.

Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami spełniającymi wymogi formalne będą prowadzone do 17 listopada. Przedmiotem rozmowy kwalifikacyjnej będzie m.in. wiedza o zakresie działalności spółki oraz sektora, w którym firma działa; zagadnienia związane z zarządzaniem i kierowaniem zespołami pracowników; zasady funkcjonowania spółek handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem spółek z udziałem Skarbu Państwa.

Rada Nadzorcza zastrzegła, że może w każdym czasie, bez podania przyczyn, zakończyć postępowanie kwalifikacyjne bez wyłaniania kandydata.

Krajowa Spółka Cukrowa powstała w sierpniu 2002 roku i jest obecnie największym w Polsce i ósmym, co do wielkości w Europie, producentem cukru. Jej udział w polskim rynku cukru wynosi 40 proc., a pod względem przychodów ze sprzedaży i kapitału spółka mieści się w pierwszej setce największych firm w Polsce.

W skład KSC S.A. wchodzi siedem cukrowni. Ponadto do Grupy Kapitałowej KSC należą: Fabryka Cukierków „Pszczółka" Sp. z o.o., Polskie Przetwory Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Zbożowo-Młynarskie „PZZ" w Stoisławiu S.A., Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego „Trzemeszno” Sp. z o.o., KSC Bioenergetyka Sp. z o.o. oraz I.C.S. „Moldova Zahar” S.R.L., spółka produkująca cukier w Mołdawii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Branża spożywcza / Konkurs na stanowisko prezesa Krajowej Spółki Cukrowej