Konkurs Young Design - szansa dla młodych projektantów

WUS
opublikowano: 02-04-2010, 00:00

Instytut Wzornictwa Przemysłowego ogłosił 3. edycję programu stypendialnego Young Design dla młodych projektantów wzornictwa przemysłowego. Konkurs ma wyłonić projektantów z osobowością, którzy mają największy potencjał do zaistnienia na polskim rynku i są gotowi podjąć profesjonalną współpracę z przedsiębiorcami. Główną nagrodą jest stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 tys. zł, a także m.in. staż w prestiżowym studiu projektowym i szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe. Nowością w tegorocznej edycji jest opieka Anioła Biznesu dla najlepiej zapowiadających się młodych designerów. Pięciu finalistów będzie mogło zaprezentować swoje projekty na festiwalu wzornictwa krajów nadbałtyckich Gdynia Design Days 2010 organizowanym przez IWP.

Uczestników konkursu oceniać będzie Kapituła Stypendialna złożona z polskich i zagranicznych producentów oraz dystrybutorów. Nagrodę otrzyma osoba, który poza dobrym projektem najlepiej zaprezentuje swoje umiejętności i kompetencje potrzebne do współpracy z przyszłymi klientami.

W konkursie mogą brać udział: słuchacze studiów drugiego stopnia państwowych i niepaństwowych uczelni artystycznych i technicznych kształcących w kierunku wzornictwa, studenci 4. lub 5. roku jednolitych studiów magisterskich takich kierunków oraz absolwenci do 30 roku życia.

Portfolia można przesyłać do 30 kwietnia 2010. Ogłoszenie wyników nastąpi 2 czerwca 2010 r. w siedzibie IWP w Warszawie. Szczegóły: www.iwp.com.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WUS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Konkurs Young Design - szansa dla młodych projektantów