Konkursowa ruletka w drogowej dyrekcji

opublikowano: 30-06-2016, 22:00

Dziś mija kolejny termin składania aplikacji na szefa drogowej dyrekcji. Na giełdzie pojawiają się nowe nazwiska.

Już osiem lat Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zarządzają jedynie pełniący obowiązki dyrektora. Kolejni ministrowie obiecują, że wreszcie wyłonią szefów bez skrótowca p.o. przed funkcją. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa rozpisało konkurs pod koniec kwietnia, ale wciąż przekłada termin składania aplikacji. Aktualny, piąty już, upływa 1 lipca.

— Przed Światowymi Dniami Młodzieży i tak zmiany personalneraczej nie będą wdrażane, by nie zakłócać funkcjonowania GDDKiA. Jeśli pracownicy dyrekcji dobrze się spiszą i obchody przebiegną bez zakłóceń, może okazać się, że decyzja zostanie podjęta dopiero po wakacjach — przewiduje jeden z ekspertów branży drogowej. Początkowo wydawało się, że konkurs jest jedynie formalnością, by skrótowiec zniknął sprzed nazwiska Jacka Bojarowicza, obecnie zarządzającego rządową instytucją. Do „PB” docierają jednak sygnały, że nie jest faworytem. Na giełdzie nazwisk pojawiają się nazwiska konkurentów — Aleksandra Bacciarellego, który przed laty pracował w kierownictwie drogowej dyrekcji, Krzysztofa Kondraciuka, kierującego mazowieckim oddziałem GDDKiA, oraz Jarosława Duszyńskiego, byłego prezesa polskiego Alpine Bau, startującego bez powodzenia od lat w konkursach na szefa rządowej instytucji. Kogo wybierze ministerstwo? W branży drogowej panuje przekonanie, że czeka na „czarnego konia”. Nowo wybrany dyrektor będzie nadzorować wielomiliardoweinwestycje. Rozstrzygnięte i realizowane przetargi są warte ponad 80 mld zł. Resort infrastruktury szacuje, że cały program drogowy do 2025 r. jest wart 198 mld zł. Trzeba jednak znaleźć fundusze na jego wykonanie. [KAP] © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Konkursowa ruletka w drogowej dyrekcji