Konkursy Harmonia 7, Maestro 7 i Sonata BIS 5 - otwarte

MEJ
opublikowano: 18-06-2015, 23:44

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło rozpoczęcie konkursów MAESTRO 7, HARMONIA 7 i SONATA BIS 5. Termin składania wniosków w nich to 15 września 2015 r.

Konkurs Maestro 7 jest przeznaczony dla doświadczonych naukowców i ma na celu realizację pionierskich dla poszczególnych dyscyplin badań naukowych, w tym także badan interdyscyplinarnych, wykraczających poza dotychczasowy stan wiedzy. Ich efektem mogą być odkrycia naukowe, także o charakterze przełomowym.

Konkurs Harmonia 7 obejmuje projekty badan naukowych o charakterze interdyscyplinarnym, realizowane w zespołach z udziałem podmiotów bądź badaczy zagranicznych, doświadczonych w swoich dziedzinach. W konkursie rozpatrywane będą projekty badawcze, realizowane:

- w ramach współpracy międzynarodowej nawiązanej bezpośrednio z partnerem lub partnerami z zagranicznych instytucji naukowych;

- w ramach programów lub inicjatyw międzynarodowych ogłaszanych we współpracy dwustronnej;

- w ramach programów lub inicjatyw międzynarodowych ogłaszanych we współpracy wielostronnej;

 - przy wykorzystaniu przez polskie zespoły badawcze wielkich międzynarodowych urządzeń badawczych.

Do konkursu mogą być zgłaszane wnioski o finansowanie projektów badawczych dotyczących badań podstawowych, których okres realizacji wynosi 12 lub 24 lub 36 miesięcy. Ich wysokość finansowania wynosi co najwyżej:

        - 500 tys. zł dla projektów trwających 12 miesięcy;

        - 1 mln zł dla projektów trwających 24 miesiące;

        - 1,5 mln zł dla projektów trwających 36 miesięcy.

Nie przewiduje się wynagrodzenia w projektach dla podmiotów zagranicznych i badaczy zagranicznych w nich uczestniczących

Sonata BIS 5 jest przeznaczony dla projektów badawczych, które mają na celu powołanie nowego zespołu naukowego. Projekty te mogą być realizowane przez osoby posiadające stopień lub tytuł naukowy, które uzyskały tytuł naukowy doktora w okresie od 2 do 12 lat przed rokiem wystąpienia z wnioskiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEJ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu