Konrad Kornatowski komendantem głównym Policji

opublikowano: 12-02-2007, 16:17

Dotychczasowy szef biura ds. przestępczości zorganizowanej Prokuratury Krajowej został powołany na stanowisko komendanta głównego policji.

Dotychczasowy szef biura ds. przestępczości zorganizowanej Prokuratury Krajowej Konrad Kornatowski został powołany na stanowisko komendanta głównego policji - o takiej decyzji premiera Jarosława Kaczyńskiego i jednoczesnym odwołaniu Marka Bieńkowskiego poinformował szef MSWiA Janusz Kaczmarek.

Kornatowski był szefem biura ds. przestępczości zorganizowanej od września 2006 r. Wcześniej był zastępcą warszawskiego prokuratora apelacyjnego. Pracował także w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku - był jej rzecznikiem.

Dotychczasowy szef policji Marek Bieńkowski podał się do dymisji w piątek i minister spraw wewnętrznych i administracji Janusz Kaczmarek ją przyjął. Powodem miały być względy osobiste. O jego dymisji spekulowano od kilku miesięcy. Media donosiły m.in. o konflikcie między Bieńkowskim a wiceministrem SWiA odpowiedzialnym za policję Markiem Surmaczem. Nieoficjalnie jako jedną z przyczyn dymisji b. szefa MSWiA Ludwika Dorna podawano konflikt z ministrem sprawiedliwości - także w tym kontekście mówiono o odwołaniu Bieńkowskiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane