Konsumenci poprawili nastroje inwestorów

Marek Druś
opublikowano: 09-05-2008, 00:00

Sesje na głównych giełdach amerykańskich rozpoczęły się umiarkowanym wzrostem indeksów. Do zakupów mocno przecenionych w środę akcji zachęcały lepsze niż spodziewane wyniki miesięcznej sprzedaży największych detalistów. Informował o tym m.in. lider branży Wal-Mart. Międzynarodowy gigant handlowy zwiększył sprzedaż o 3 proc., czyli powyżej górnej granicy prognozowanego przedziału 1-3 proc. Akcje spółki drożały. Nie udało się to w przypadku Costco, który także pozytywnie zaskoczył rynek wynikami sprzedaży.

Analitycy ostrzegają, że wzrosty sprzedaży amerykańskich firm w kwietniu nie oznaczają jeszcze zmiany negatywnego nastawienia konsumentów. Inwestorzy korzystają jednak z pozytywnego impulsu. Na początku sesji w górę szedł również kurs News Corp. Koncern medialny Ruperta Murdocha potroił kwartalny zysk. Drożał także AIG. Największa amerykańska spółka ubezpieczeniowa ma po sesji przedstawić wyniki kwartalne.

Marek Druś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu