Konto na 5-tkę. Z minusem

ET
opublikowano: 09-01-2012, 00:00

FM Bank wprowadza nowy rachunek dla małych firm. Główna zaleta to wysokie oprocentowanie.

Coś zaczyna się zmieniać w najmniejszym, wyspecjalizowanym w obsłudze mikrofirm banku. Do wprowadzonego jesienią ubiegłego roku pakietu rachunków FM Bank dodaje kolejny produkt — „Rachunek na 5-tkę”.

Czy rzeczywiście zasługuje na taką notę? Ocenią klienci. W nowym rachunku uwagę zwraca wysokie oprocentowanie rachunku oszczędnościowego podpiętego pod konto osobiste. FM Bank daje na nim aż 5,.5 proc. w skali roku z dzienną kapitalizacją (to ostatnie już tylko do marca, kiedy znikną antybelkowe lokaty).

Na tle konkurentów to bardzo dużo. Więcej można dostać tylko w Kredyt Banku (7 proc.), ale w ramach rachunku dla osób indywidualnych. FM Bank wypłaca wysoki procent pod pewnymi warunkami. Żeby zgarniać 5,5 proc., trzeba utrzymywać saldo rachunku na koniec każdego dnia nie mniejsze niż 3 tys. zł i nie wyższe niż 50 tys. zł. Sam rachunek bieżący w FM Banku specjalnych przewag nie posiada, a nawet znajduje się gdzieś w środku stawki.

Jest za darmo, jeśli klient weźmie też kartę debetową. Bezpłatne są przelewy do 300 transferów miesięcznie. Minusem jest ograniczona liczba bezprowizyjnych bankomatów, ograniczająca się tylko do sieci BZ WBK. Ciekawie natomiast wyglądają dodatkowe usługi oferowane w ramach kilku pakietów mikrofirmom obejmujące m.in. assistance, porady prawne czy pomoc w dochodzeniu wierzytelności.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Konto na 5-tkę. Z minusem