Czytasz dzięki

Kontrakty bez wyraźnego trendu

opublikowano: 10-06-2020, 13:55

Notowania kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd poddają się niewielkim wahaniom, a inwestorzy zachowawczo podchodzą do handlu wyczekują na wyniki posiedzenia władz monetarnych.

Rynek co prawda nie oczekuje istotnych decyzji odnośnie stóp procentowych czy programu luzowania ilościowego, ale liczy na wyraźne oceny obecnej sytuacji ze strony Fed oraz prognozy na kolejne miesiące. Z nadzieją oczekuje, że amerykański odpowiednik banku centralnego potwierdzi sygnały mówiące o o tym, że gospodarka najgorsze ma już za sobą.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Twórcy polityki monetarnej mają opublikować swoje pierwsze prognozy gospodarcze od czasu pandemii koronawirusa, która w lutym spowodowała recesję, kończącą  trwającą dekadę ekspansję. 

Inwestorzy będą również szukać wszelkich wskazówek dotyczących środków kontroli krzywej dochodowości w związku z ostatnim wzrostem rentowności amerykańskich papierów skarbowych.

Około godziny 13:50 polskiego czasu futures na indeks DJ IA spadał o 0,02 proc. Kontrakty na wskaźnik S&P500 rosły o 0,10 proc. Z kolei kontrakty na technologiczny Nasdaq drożały o 0,58 proc. co może sugerować dalszy rajd na tym rynku, szczególnie, że w przedsesyjnym handlu drożeją akcje takich tuzów jak Apple, Facebooka czy Amazona. Jest duża szansa, że w końcu padnie bariera 10 tys. punktów na tym indeksie.

Przecena na rynku ropy nie służy natomiast wycenom największych koncernów paliwowo-energetycznych z Exxon Mobil na czele.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane