Kontrakty na bitcoina w funduszach BlackRock

opublikowano: 21-01-2021, 07:38

Największa na świecie firma zarządzająca aktywami dodała kontrakty futures na bitcoina do możliwych inwestycji dwóch funduszy po raz pierwszy oferując klientom ekspozycję na kryptowalutę.

W aktualizacji prospektów złożonej w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) BlackRock wymienia kontrakty futures na bitcoina wśród aktywów, w które mogą inwestować BlackRock Strategic Income Opportunities i BlackRock Global Allocation Fund Inc.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Zarządzający 8,7 bln USD aktywów BlackRock zmienił stanowisko wobec bitcoina. W 2018 roku jego szef Larry Fink mówił, że klienci firmy nie są zainteresowani tą kryptowalutą. Jednak rok później, Rick Rieder, szef inwestycji w BlackRock przyznał, że popyt na bitcoina jest wyraźny i wejdzie on na długo do grupy aktywów dostępnych dla inwestorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane