Kontrakty na indeksy giełd w USA rosną

opublikowano: 26-08-2019, 14:42

Wypowiedzi sygnalizujące wolę deeskalacji sporu handlowego USA i Chin poprawiły nastroje inwestorów, co widać po odbiciu w górę notowań kontraktów na indeksy amerykańskich rynków akcji, wskazuje Reuters.

Kontrakt na średnią Dow Jones rośnie o ponad 200 pkt., czyli 0,8 proc. Kontrakt na S&P500 idzie w górę 0,6 proc. zwyżki, a kontrakt na Nasdaq 100 zyskuje ponad 0,8 proc. Jak było już wcześniej, złagodzenie stanowisk USA i Chin po wcześniejszej wymianie ciosów zwiększyła popyt na akcje amerykańskich producentów chipów, mocno uzależnionych od chińskiego rynku. W przedsesyjnym handlu wyraźnie drożeją akcje m.in. Intela, Qualcomm, Advanced Micro Devices oraz spółki Nvidia.

Końcówka ubiegłego tygodnia zdominowana była przez ucieczkę od ryzyka po tym jak doszło do wymiany ciosów w wojnie handlowej USA z Chinami. W poniedziałek, zanim pojawiły się doniesienia, że obie strony chcą jednak rozmów i uspokojenia sytuacji, rentowność obligacji 10-letnich USA spadła poniżej 1,5 proc. Obecnie rośnie do 1,53 proc.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu