Na około dwie godziny przed rozpoczęciem czwartkowej sesji kontrakty na Dow Jones i Nasdaq 100 rosły o 0,3 proc., a na S&P500 zyskiwał 0,2 proc. Inwestorzy czekają na publikację na godzinę przed rozpoczęciem handlu danych o liczbie tzw. nowych bezrobotnych. Oczekiwane jest 230 tys. Będzie to preludium przed piątkowym raportem o rynku pracy w czerwcu. Inwestorzy oczekują jego umiarkowanego „schłodzenia”, co pomogłoby w walce z inflacją.

W czwartek ok. 19:00 czasu polskiego przemawiać mają szef Fed w St. Louis, James Bullard oraz członek zarządzu Fed Christopher Waller. Rynek będzie oczekiwał jak zwykle wskazówek dotyczących polityki monetarnej. Środowe „minutes” z czerwcowego posiedzenia FOMC umocniły oczekiwania dotyczące podwyżki stóp o 75 pkt. bazowych w czerwcu. Prawdopodobieństwo takiej zmiany szacowane jest już na 96 proc.
Rentowność obligacji USA rośnie, zaczął słabnąć dolar. Ropa WTI, która w środę znalazła się w rynku niedźwiedzia, drożeje.