Kontrakty na indeksy w USA spadają

opublikowano: 15-10-2018, 11:43

Groźba konfliktu USA z Arabią Saudyjską pogłębiła niepewność inwestorów. Kontrakt na indeks Dow Jones traci ponad 100 pkt.

Inwestorzy obawiali się spowolnienia gospodarki Chin z powodu konfliktu handlowego z USA. Ich niepewność wzrosła dodatkowo w związku z zagrożeniem wybuchu konfliktu między USA a Arabią Saudyjską w sprawie zaginionego saudyjskiego opozycyjnego dziennikarza.

Kontrakt na Średnią Przemysłową Dow Jones spada o 120 pkt. (-0,5 proc.). W dół szła wartość kontraktów na S&P500 (-0,5 proc.) i Nasdaq (-0,85 proc.). Oznacza to ryzyko rozpoczęcia kolejnego tygodnia przeceną. Na początku ubiegłego akcje w USA mocno taniały, co tłumaczono m.in. obawą szybszego wzrostu stóp procentowych. Koniec tygodnia przyniósł odreagowanie spadków. W piątek Dow Jones rósł o prawie 300 pkt. Pomimo to wartość tego indeksu, a także S&P500, spadła przez tydzień o ponad 4 proc. Nasdaq stracił 3,7 proc. w tym samym okresie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu